Kameralne Lato - nabór na międzynarodowe warsztaty

Trwa nabór na międzynarodowe warsztaty filmowe, które odbęsą się podczas 10. edycji festiwalu Kameralne Lato w Radomiu. 

Warsztaty filmowe po raz 10. w Radomiu

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kamerlane Lato od pierwszej edycji stwarzają młodym ludziom możliwość samodzielnej realizacji etiud filmowych. Pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, uczestnicy warsztatów mają okazję zrealizować własne pomysły na krótkometrażowe filmy oraz zaprezentować efekty swojej pracy na dużym ekranie kina Helios, podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłym roku wykładowcami warsztatów byli m.in. reżyserzy: Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz i Rafael Lewandowski, scenarzysta Cezary Harasimowicz, aktor Antoni Królikowski oraz producent filmowy Derrick Ogrodny.

Reklama społeczna – nowy profil warsztatów

Kameralne Lato to jedyny festiwal filmowy w Polsce organizowany we współpracy ze służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W 2016 roku spot zrealizowany w trakcie warsztatów filmowych Kameralnego Lata stał się częścią całorocznej kampanii społecznej Policji pod nazwą „Smart-Stop”, ostrzegającej przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie kilku tygodni od publikacji w sieci, spot uzyskał prawie 300.000 wyświetleń.

Niesłychanie pozytywny odbiór społeczny kampanii „Smart-Stop” skłonił organizatorów Kameralnego Lata do sprofilowania warsztatów filmowych pod kątem reklamy społecznej. Warsztaty uzyskają dzięki temu nowy wymiar programowy, uczestnicy będą mogli nabyć unikalne kompetencje, a zrealizowane przez nich materiały filmowe zyskają szansę na szeroką dystrybucję.

Młodzież z Francji, Węgier i Włoch

Do grona partnerów jubileuszowej, 10. edycji Kameralnego Lata dołączyły zagraniczne organizacje branżowe zajmujące się edukacją filmową. Dzięki tej współpracy, osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję zdobyć filmowe doświadczenia w międzynarodowym gronie filmowych pasjonatów z Francji, Polski, Węgier i Włoch.

W ramach warsztatów 4 międzynarodowe grupy szkoleniowe zrealizują atrakcyjne materiały filmowe oraz wezmą udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji i dystrybucji.

Rekrutacja otwarta do 7 czerwca

Warsztaty w ramach 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato odbędą się w Radomiu w dniach 2-9 lipca 2017 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie (śniadania i obiady).

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby w wieku 16 – 30 lat.

Istotnym warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie pomysłu na scenariusz fabularyzowanego spotu filmowego – reklamy społecznej, który będzie punktem wyjścia do przygotowania finalnych scenariuszy realizowanych filmów.

Formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie www.kameralnelato.pl, należy dostarczyć drogą pocztową lub osobiście na adres:

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25 – bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać także w wersji elektronicznej na adres: biuro@filmforum.pl.

Regulamin warsztatów jest dostępny na stronie www.kameralnelato.pl.

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne:

tel.: +48 22 392 03 22
tel.: +48 22 392 03 21
e-mail: biuro@filmforum.pl

Informacja prasowa 

15.05.2017