Kameralne Lato - jury i opiekunowie

Organizatorzy 6. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato – Radom 2013” ogłosili nazwiska członków jury Konkursu Głównego. W jego skład wejdą:

Magdalena Łazarkiewicz – Przewodnicząca Jury

Reżyserka, scenarzystka i wykładowca. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obok licznych filmów fabularnych („Ostatni dzwonek”, „Białe małżeństwo”, „Odjazd”, „Na koniec świata”, „Maraton tańca”) i dokumentalnych, reżyserowała także spektakle telewizyjne i popularne seriale, jak „Ekipa” i „Głęboka woda”, oraz przedstawienia teatralne w Warszawie i Krakowie.

Anna Mucha – Ambasador Festiwalu

Aktorka. Zagrała w kilkunastu polskich filmach, pracowała m.in. z Andrzejem Wajdą, Olafem Lubaszenko, Juliuszem Machulskim, Januszem Zaorskim, Krzysztofem Tchórzewski, Jackiem Bromskim i Wojciechem Pszoniakiem. Od 1999 roku związana z polskim kinem niezależnym, m. in. jako Członek Jury Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.

Lidia Popiel

Fotografka, dziennikarka. Fotografią zajmuje się od 1985 roku. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu „Fine Life”. W 2009 roku została umieszczona w rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce, ogłoszonym przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”.

Marcin Kot Bastkowski

Montażysta filmowy i telewizyjny. Wykładowca akademicki. Absolwent PWSTviT w Łodzi, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). W filmie fabularnym, debiutował przy „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Jego wkład doceniony został nagrodą za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku. Montował także filmy „Kochaj i tańcz” i „Sęp” oraz serial „Misja Afganistan”.

Andrzej Wolf

Operator filmowy i telewizyjny. Wykładowca akademicki. Ukończył Wydział Operatorski PWSTviT w Łodzi. Współpracował m.in. z Janem Kidawą-Błońskim, Januszem Zaorskim i Andrzejem Wajdą. Zrealizował zdjęcia do ponad 60 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli TV, m. in.: „Matka Królów”, „Syberiada polska” i „Lata dwudzieste… lata trzydzieste”. W 2008 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce.

Warsztaty

Każdy z członków jury spotka się z radomską publicznością i przygotuje szkolenia dla uczestników Warsztatów filmowych Kameralnego Lata organizowanych wraz z Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji oraz Instytutem Kosmopolis. Pod okiem profesjonalistów uczestnicy przejdą przez pełen proces tworzenia filmu, od scenariusza do gotowego dzieła. Efekty pracy młodych filmowców zostaną zaprezentowane w trakcie Uroczystej Gali Zakończenia Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Opiekunami artystycznymi grup warsztatowych będą Wojciech Solarz i Adrian Panek.

 

Organizowane przez Filmforum 6. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w Radomiu w dniach 16-22 czerwca. Są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji organizatora

03.06.2013