Kameroffon 2011 - zgłoszenia do 22 maja

Kręcenie za pomocą telefonu komórkowego daje nieocenione możliwości, choćby z tego powodu, że nikt nie ma możliwości posiadania przy sobie przez cały czas kamery, a telefon zawsze jest pod ręką, dzięki czemu można szybko zareagować i schwytać życie na gorąco. A przecież to ono pisze najlepsze scenariusze! – mówi Leopold René Nowak, reżyser i scenarzysta. Festiwal filmów komórkowych połączony z konkursem ma pokazać, jak duże już jest to zjawisko.

Specjalnie dla uczniów zorganizowana została dodatkowa kategoria festiwalu i konkursu Kameroffon pod patronatem Filmoteki Szkolnej. Można wziąć udział w Kameroffonie drużynowo.

 

Należy zebrać grupę w swojej klasie lub szkole, nakręcić film i wziąć udział nie tylko w konkursie głównym, w którym do wygrania są netbooki i telefony, ale również w kategorii specjalnej, w której do zdobycia jest kamera i pakiet Filmoteki Szkolnej. Reżyser Grzegorz Pacek powiedział w jednym z wywiadów – Ludzie na ogół są zamknięci w sztywnych ramach wyuczonych póz, przyjęli maski, w których odgrywają znane sobie role. Zadaniem filmowca jest dotarcie do jakiejś prawdy ukrytej pod maską. Jaką prawdę skrywacie wy? Twórczo wykorzystajcie telefony komórkowe i nakręćcie krótką etiudę, ilustrującą refleksję „Jestem dobry, jestem zły”. Pokażcie innym swoje oblicze.

Jak zgłosić film do konkursu – krok po kroku:

 1. Przeczytaj Regulamin Konkursu dostępny na stronie www.mmwarszawa.pl/kameroffon i www.filmotekaszkolna.pl.
 2. Nagraj film telefonem komórkowym (o długości maksymalnie 3 min.).
 3. Pobierz ze strony www.mmwarszawa.pl/kameroffon i wypełnij Formularz Konkursowy.
 4. Zgłoś film do konkursu: nagraj film na płytę CD lub DVD i dostarcz (osobiście lub pocztą) razem z wypełnionym Formularzem Zgłoszeniowym pod adres: Redakcja MM, ul. Łucka 2/4/6, 00-845 Warszawa z dopiskiem: „Kameroffon 2011”.
 5. Jeśli mieszkasz w jednym z miast, w których działają portale MM (Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Silesia, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław) możesz dostarczyć swój film wraz z formularzem zgłoszeniowym osobiście. Adresy redakcji znajdziesz w zakładkach „kontakt” poszczególnych portali.
 6. Zgłosić się można również drogą mailową na adres redakcja@mmwarszawa.pl, dołączając do maila plik z filmem, link do miejsca, z którego możemy go ściągnąć lub link do serwisu YouTube, gdzie film jest zamieszczony.
 7. Termin zgłoszeń do Konkursu
  • dla filmów w kategoriach: fabuła i dokument – 4 kwietnia 2011r. – 15 maja 2011 r.
  • dla filmów w kategorii Filmoteka Szkolna – 4 kwietnia 2011 r. – 22 maja 2011 r.

Na wasze filmy czekamy do 22 maja. Ale uwaga! Jeśli zgłosisz się wcześniej (do 15 maja), twoje zgłoszenie weźmie udział zarówno w głosowaniu jury, jak i głosowaniu internautów. Filmiki przesłane pomiędzy 16 a 22 maja wezmą udział już tylko w wyborze jury.

 

W każdej z kategorii można wygrać nawet dwie nagrody, gdyż najlepsze filmy wybiorą zarówno internauci w głosowaniu sms-owym, jak i profesjonalne jury, w którym udział zapowiedzieli między innymi Maciej Ślesicki i Andrzej Wolf.

 

Kameroffon to nie tylko konkurs, ale również wyjątkowy festiwal, który rozpocznie się 15 maja o godzinie 10.00 w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej w Warszawie, przy ul. Generała Zajączka 7. Będziecie mogli wziąć udział w wielu profesjonalnych warsztatach filmowych: aktorskich, wokalnych, charakteryzatorskich, operatorskim i montażu, fotograficznym i muzycznym. Poprowadzą je znani wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Masz ochotę zagrać w prawdziwym serialu? Atrakcją Festiwalu będzie casting do „Szpilek na Giewoncie”. Ponadto odbędą się projekcje filmów „Jeż Jerzy” oraz „Zgorszenie publiczne”, a po nich zapraszamy na spotkania z reżyserami. Miłośnicy krótszych form będą mogli obejrzeć pokazy etiud filmowych studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, który chcieliby kręcić filmy, występować, fotografować, produkować, odnaleźć się w niezwykłym świecie multimediów!

 

Informacja prasowa

09.05.2011