„Kamper” w kinach

15 lipca do polskich kin wszedł, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, pełnometrażowy debiut fabularny Łukasza Grzegorzka „Kamper”. Światowa premiera filmu odbyła się 3 lipca podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

„Kamper”

„Kamper” to współczesna komedia o trzydziestolatkach zrealizowana przez trzydziestolatków. Głównymi bohaterami filmu są Mania i Kamper – kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawi się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

Światowa premiera w Karlowych Warach

Twórcy filmu „Kamper” podczas światowej premiery na 51. MFF w Karlowych Warach. Fot. Olga Domżała, PISF

Światowa premiera filmu odbyła się 3 lipca podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie obraz był pokazywany w konkursie East of the West. W sekcji prezentowane są debiuty i drugie filmy zrealizowane przez reżyserów z Europy Środkowej i Wschodniej. „Kamper” był jedynym polskim filmem pokazywanym w tej sekcji podczas tegorocznego festiwalu w Karlowych Warach.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem „Kampera” jest Łukasz Grzegorzek. Scenariusz filmu napisali Krzysztof Umiński i Łukasz Grzegorzek. W role głównych bohaterów wcielili się Marta Nieradkiewicz oraz Piotr Żurawski. Na ekranie towarzyszą im Jacek Braciak i Justyna Suwała. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska. Muzykę skomponował Czarny HIFI. Film wyprodukowała Natalia Grzegorzek (Koskino), w koprodukcji z Opus Film, D35, Toya Studios i Głośno. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej . Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

15.07.2016