Kandydaci do Orłów w Iluzjonie

Po raz drugi w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Oprócz tego na stronie kinoplex.pl startuje specjalny serwis dedykowany Orłom, w którym zobaczyć będzie można wybrane produkcje kandydujące do Nagrody.

Pokazy w kinie Iluzjon

Pokazy produkcji konkurujących o statuetkę Orła w kinie Iluzjon będzie można oglądać od 10 do 29 stycznia 2014 roku. Pokazane zostaną m.in.: „Wenus w futrze” Romana Polańskiego, „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego oraz, w ramach „Poniedziałków z dokumentem”, filmy dokumentalne, m.in. „Inny świat” Doroty Kędzierzawskiej o Danucie Szaflarskiej czy ukazujący kulisy Euro 2012 „Będziesz legendą, człowieku” Marcina Koszałki.

 

Większości projekcji towarzyszyć będą spotkania z twórcami, m.in. Andrzejem Wajdą („Wałęsa. Człowiek z nadziei”), Janem Kidawą-Błońskim („W ukryciu”), Bodo Koxem („Dziewczyna z szafy”) czy Jackiem Borcuchem („Nieulotne”). 10 stycznia przegląd rozpoczną projekcje „Wenus w futrze” i „Chce się żyć”, po których odbędzie się spotkanie z Maciejem Pieprzycą oraz Dawidem Ogrodnikiem.

Filmy na www.kinoplex.pl

Poza możliwością obejrzenia kandydujących filmów na dużym ekranie, widzowie będą mogli zobaczyć kandydatów do Orłów 2014 także w domu, w serwisie kinoplex.pl. Udostępnione zostaną m.in. „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec czy „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2014 wystartuje 15 stycznia i potrwa do 17 marca. Na kinoplex.pl filmy obejrzeć będą mogli także członkowie Polskiej Akademii Filmowej, których głosami wyłonieni zostaną nominowani, a następnie zwycięzcy Nagrody.

 

Nominacje do Orłów zostaną ogłoszone 4 lutego 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 została zaplanowana na 10 marca 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku, relację z gali obejrzeć będzie można w TVP 2.

 

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej od 1999 roku. Orły przyznawane są w 18 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu.

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

03.01.2014