Kids Kino Industry ogłosiło swój program

Sesje pitchingowe i spotkania 1:1, a także seria cotygodniowych webinarów znalazły się w programie 4 edycji Kids Kino Industry. Wydarzenie dla przedstawicieli branży filmowej, współfinansowanie przez PISF, odbędzie się online w dniach 29 września-2 października.

Kids Kino Industry, poprzednio organizowane pod nazwą Warsaw Kids Film Forum, to międzynarodowe forum koprodukcyjne skierowane do branży zainteresowanej rozwojem i produkcją filmów/seriali dla dzieci i młodej widowni. Co roku przyciąga ponad 200 międzynarodowych gości i około 70 dystrybutorów, agentów sprzedaży, przedstawicieli platform VOD, nadawców czy instytutów filmowych.

Tegoroczny program wydarzenia został wzbogacony o serię cotygodniowych webinarów, z których pierwszy zaplanowany jest już na 24 sierpnia. Nie zabraknie też warsztatów, wykładów mistrzowskich i indywidualnych konsultacji z ekspertami scenariuszowymi i marketingowymi, specjalizującymi się w promocji filmów.

26 projektów w tegorocznej selekcji

Kluczowymi punktami programu Kids Kino Industry są sesje pitchingowe i spotkania 1:1. W tym roku zostało zgłoszonych 66 projektów z 26 krajów. W procesie selekcji uczestniczyły trzy międzynarodowe ekspertki: Alison Norrington, Silke Wilfinger oraz Viola Gabrielli i ostatecznie wybranych zostało 26 projektów. Sesje pitchingowe podzielone są na dwie części: Projekty w Developmencie (21) oraz Works In Progress (5). Z finałową selekcją można zapoznać się tu.

Dodatkowy dzień forum online dedykowany jest 12 projektom rozwijanym podczas warsztatów developmentowych Kids Kino.Lab. Lista 8 pełnometrażowych filmów i 4 serii dostępna jest tutaj. Dodatkowo twórcy zakwalifikowanych projektów zyskują możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed międzynarodową i polską branżą audiowizualną.

21.07.2020