Kino od kuchni w Iluzjonie

„Kino od kuchni” to cykl tematyczny będący wspólną ideą Kina Iluzjon i magazynu „FilmPRO”. Seanse pod tym hasłem mają na celu odkrycie przed widzami tajników procesu twórczego i pokazanie, jak wiele zależy od decyzji artystycznych i technologicznych podejmowanych przed oraz w trakcie realizacji filmu. Każdorazowo gościem pokazów z cyklu „Kino od kuchni” jest współtwórca dzieła, który podczas spotkania z publicznością opowiada o wybranym aspekcie produkcji.

Kino od kuchni powraca

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie, Kino od kuchni powraca na ekran Iluzjonu. Tym razem spotkanie dotyczące scenariusza podzielone zostało na dwie części – scenariusz oryginalny oraz scenariusz adaptowany.

 

25 września o godzinie 19.00, po projekcji filmu „Strajk” w reżyserii Volkera Schlöndorffa, razem z Maciejem Karpińskim uczestnicy porozmawiają o kolejnych fazach powstawania scenariusza oryginalnego, od konceptu do jego realizacji. Natomiast gościem kolejnego spotkania – 29 października o godzinie 19.00 – będzie Józef Hen, z którym będzie można podyskutować na temat scenariusza adaptowanego na podstawie filmu „Don Gabriel” Ewy i Czesława Petelskich.

Kolejne spotkania

Podczas następnych, planowanych w ramach Kina od kuchni, spotkań odkrywane będą tajniki produkcji filmowej, takie jak tworzenie scenografii, kostiumów czy storyboardów. Spotkania odbywają się w ostatnim tygodniu miesiąca.

 

Szczegóły na www.fn.org.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

16.09.2013