Kinobus / Zachodniopomorskie 2016 – trasa wydarzenia

W dniach 18-21 sierpnia 2016 r. Kinobus odwiedzi województwo zachodniopomorskie. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kinobus

Kinobus to wyjątkowy objazdowy festiwal, sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Pasażerowie będą mieli okazję odwiedzić istniejące i nieistniejące kina, spotkać się z ich byłymi i obecnymi pracownikami oraz z regionalistami, obejrzeć filmy, ale także poznać atrakcje krajoznawcze i kulinarne Pomorza Zachodniego. W zeszłym roku w ramach projektu Kinobus/Podkarpacie 2015 pasażerowie Kinobusa odwiedzili m.in. Rzeszów, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Jasło i Strzyżów.

Tegoroczna trasa

Organizatorzy ogłosili tegoroczną trasę Kinobusu/Zachodniopomorskie 2016 wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Kinobus odwiedzi: Szczecin, Gryfino, Chojnę (zwiedzanie Kościoła Mariackiego), Baniewice (zwiedzanie Winnicy Turnau i degustacja komentowana), Banie, Pyrzyce, Stargard, Ińsko (wizyta na 43. Ińskim Lecie Filmowym), Łobez, Bełczną (spotkanie z kuchnią zachodniopomorską w Dworku Tradycja), Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Bolegorzyn (zwiedzanie Muzeum PGR), Czaplinek, Mirosławiec, Wałcz, Borne Sulinowo (zwiedzanie Izby Muzealnej i miasta), Szczecinek. Nie we wszystkich tych miejscowościach Kinobus się zatrzyma, ale o ich kinowych tradycjach wspomną organizatorzy. Wkrótce pojawi się lista kin, które odwiedzi Kinobus, oraz miejsca projekcji.

Bilety

Sprzedaż biletów uprawniających do przejazdu, noclegów, wyżywienia i udziału we wszystkich zaplanowanych po drodze wydarzeniach rozpocznie się w poniedziałek 6 czerwca. Cena: 250,00 zł (obejmuje także wstępy do muzeów, usługi przewodnickie oraz degustacje).

Organizator

Organizatorem Kinobusu jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa, która prowadzi Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci, wydaje „X. Informator Kin Studyjnych” i organizuje doroczną Konferencję Kin Studyjnych i Lokalnych.

Projekt ze wsparciem PISF

Projekt Kinobus/Zachodniopomorskie 2016 jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerzy organizacyjni: KRKino i Wałeckie Centrum Kultury. Partnerzy: Stowarzyszenie Kobiety i Wino oraz Dworek Tradycja w Bełcznej. Patron medialny: „X. Informator Kin Studyjnych”.

Informacje o Kinobusie można znaleźć na www.kinobus.pl i www.facebook.com/kinobuspl.  Dodatkowych informacji udziela pomysłodawca i pilot Kinobusu Maciej Gil: maciej@cyrkedison.org.

Na podstawie informacji prasowej

01.06.2016