Kino Pod Baranami prezentuje polską klasykę

29 października w krakowskim Kinie Pod Baranami, w ramach projektu „KinoKlasyka z All in UJ” odbędzie się pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu Janusza Morgensterna „Trzeba zabić tę miłość”.

Jeden z najlepszych filmów Janusza Morgensterna

Film opowiada historię spontanicznej miłości dwojga ludzi na progu dorosłości: rzeczowej i odpowiedzialnej Magdy i słabego, lekkomyślnego Andrzeja. Bohaterowie mają przed sobą rok pracy, by dostać się na wymarzone studia. Chcą ten rok przetrwać we dwoje, jak dorośli ludzie, którzy planują wspólne życie. Zderzenie z rzeczywistością okazuje się zbyt trudne, nie tylko dla nich. Autorem scenariusza do filmu jest Janusz Głowacki. W rolach głównych występują: Jadwiga Jankowska-Cieślak i Andrzej Malec. Martin Scorsese uznał dzieło Janusza Morgensterna za jedno z arcydzieł polskiej kinematografii. Dzięki nowatorskiej i pełnej interesujących rozwiązań formie filmowej „Trzeba zabić tę miłość” jest jednym z najważniejszych polskich filmów. 

Rekonstrukcja cyfrowa ze wsparciem PISF

Cyfrowa rekonstrukcja filmu „Trzeba zabić tę miłość” w reżyserii Janusza Morgenstera była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Więcej informacji tutaj

KinoKlasyka

KinoKlasyka to cykl najlepszych i najważniejszych polskich filmów prezentowanych po cyfrowej rekonstrukcji, w jakości pozwalającej na pełne oddanie zamysłu i wirtuozerii twórców. Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie All In UJ oraz czasopismo EKRANy. Opiekunem merytorycznym prelekcji jest dr Sebastian Jagielski, asystent w Katedrze Historii Kina Polskiego w Instytucie Sztuk Audiowizualnym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Pokaz, który odbędzie się w Kinie Pod Baranami w środę, 29 października, o godz. 19.00, poprzedzi krótkie wprowadzenie. Film prezentowany będzie z napisami angielskimi. Bilety: 17 zł (normalny), 13 zł (ulgowy), 12 zł (senior).

 

Więcej informacji: www.kinopodbaranami.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

20.10.2014