Kinoteatr na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni

W programie współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni znajdzie się sekcja Kinoteatr prezentująca spektakle teatru telewizji lub nowe formy z pogranicza realizacji telewizyjnych, filmowych i teatralnych.


Do sekcji Kinoteatr 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni weszły dwa spektakle, prezentowane pod patronatem ich koproducenta, Narodowego Instytutu Audiowizualnego – „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny oraz „Skutki uboczne” w reżyserii Leszka Dawida. 

 

Drugi trzon sekcji Kinoteatr stanowią trzy spektakle zrealizowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie: „Nad”, według tekstu i w reżyserii Mariusza Bielińskiego, „Walentyna” według scenariusza Julii Kijowskiej i Wojciecha Farugi i w reżyserii Farugi oraz „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Wszystkie trzy spektakle powstały w ramach projektu „Teatroteka” prowadzonego przez WFDiF i objętego mecenatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festiwalgdynia.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

18.08.2014