K. Kochańska uczestniczką programu Future Frames

3 maja European Film Promotion ogłosiło kolejnych uczestników programu Future Frames – Ten New Filmmakers to Follow. Wśród 10 wartych obserwowania młodych filmowców Polskę na MFF w Karlowych Warach reprezentować będzie Klara Kochańska.

Autorka „Lokatorek” na festiwalu w Karlowych Warach

Klara Kochańska jest autorką  filmów krótkometrażowych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą. W 2015 r. jej film „Lokatorki” (prod. Szkoła Filmowa w Łodzi ) podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego został wybrany najlepszym filmem krótkometrażowym i otrzymał Short Grand Prix. Nagrodę przyznało jury w składzie: Zuxin Hou (Chiny), Paulina Skibińska (Polska) i Matúš Vizár (Słowacja) za wysoki poziom reżyserii oraz pokaz umiejętności aktorskich. „Lokatorki” nagrodzono także w Hongkongu podczas Global Chinese Universities Student Film and Television Festival Złotą Nagrodą dla najlepszego filmu zagranicznego. Film bedzie prezentowany również podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Klara Kochańska obecnie pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym, którego rozwój jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Future Frames – nowa inicjatywa European Film Promotion

2. edycja programu Future Frames odbędzie się w lipcu podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Nowa inicjatywa festiwalu oraz EFP ma zwrócić uwagę specjalistów z branży filmowej jak i dziennikarzy na młodych twórców filmowych. Podczas imprezy 10 młodych reżyserów i reżyserek zaprezentuje swoje dotychczasowe dokonania i spotka się z widzami, weźmie również udział w najciekawszych wydarzeniach branżowych.

Więcej informacji: www.efp-online.com.

04.05.2016