"Klub włóczykijów" w kinach

18 września 2015 na ekrany polskich kin wszedł film dla młodych widzów „Klub włóczykijów” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film oparty na książce Edmunda Niziurskiego

„Klub włóczykijów” to komediowa przygoda dla całej rodziny, oparta na książce „Klub włóczykijów, czyli Trzynaście przygód stryja Dionizego” autorstwa Edmunda Niziurskiego.

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny. Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu.

W role głównych bohaterów wcielili się Jakub Wróblewski i Franciszek Dziduch. Na ekranie partnerują im m.in. Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Bogdan Kalus, Maciej Makowski.

Kino familijne ze wsparciem PISF

Reżyserem i autorem scenariusza jest Tomasz Szafrański. Zdjęcia do filmu zrealizował Michał Grabowski. Producentem filmu jest Domino Film, a koproducentami Instytucja Filmowa Silesia Film oraz All-Film. Film powstał we współpracy z Miastem Gliwice i Gminą Pułtusk. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
„Kultura Interwencje 2015”.

Film wszedł na ekrany polskich kin 18 września 2015. Polskim dystrybutorem obrazu jest Forum Film Poland.

Na podstawie materiałów dystrybutora

21.09.2015