Kolejna edycja Akademii Planete+ Doc

W październiku rusza 2. edycja Akademii Planete+ Doc.

Akademia Planete+ Doc

Akademia Plenete+ Doc to program edukacyjny, który zawiera specjalnie wyselekcjonowane filmy z repertuaru festiwalu filmów dokumentalnych Planete+ Doc Film Festival.

Gimnazja i licea

Projekt Akademii Planete+ Doc dla uczniów szkół gimnazjalnych i liceów to uzupełnienie edukacji, stanowiące źródło wiedzy z zakresu historii, nauk polityczno-społecznych, wiedzy o kulturze i sztuce, a także nauk przyrodniczych. Program jest zgodny z nową podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej i stanowi uzupełnienie lekcji prowadzonych w szkołach gimnazjalnych i liceach.

Program

Program dla gimnazjów składa się z 6 filmów pokazujących zagadnienia współczesnego świata, a dla liceów z 4 bloków tematycznych: problemy współczesnego świata, sztuka i kultura, psychologia, nasza planeta. Akademia Planete+ Doc odbywa się w warszawskim kinie Luna, a także w szkołach biorących udział w projekcie. Od roku szkolnego 2013/2014 kolejnym miejscem spotkań będzie Klub Kultury Saska Kępa w Warszawie. Do tej pory w programie udział wzięły m.in.: LO im. M. Cervantesa, LO im. J. Kuronia, LO im. J.Moneta, LO im. J. Słowackiego, LO im. Bońkowskiego, LO im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji oraz Gimnazjum im. W. Reytana, Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Błoniu, Gimnazjum nr 120 w Wesołej.

Szkoły wyższe w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku

W roku akademickim 2012/2013 po raz pierwszy w zajęciach mogli uczestniczyć studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku akademickiego 2013/2014 program będzie realizowany również na Uniwersytecie w Białymstoku (przy współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury) i  Uniwersytecie Gdańskim (przy współpracy z Wydziałem Filologicznym UG oraz DKF-em Miłość Blondynki). W semestrze letnim do programu dołączą także: filie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i Poznaniu oraz Uniwersytet Wrocławski.

Koalicja dla Edukacji Filmowej

Akademia Planete+ Doc jest członkiem Koalicji dla Edukacji Filmowej, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Misją Koalicji jest przybliżenie młodym ludziom i osobom, które z nimi pracują, w atrakcyjny i nowatorski sposób zagadnień praktycznych, teoretycznych i historycznych, związanych z filmem.

 

Szczegółowe informacje o Akademii na stronie: akademia.planetedocff.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

02.10.2013