Kolejna edycja "Ale Kino! Industry Pro" w Poznaniu

W dniach 7-9 grudnia 2017 r., w ramach 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, odbędzie się wydarzenie branżowe „Ale Kino! Industry Pro”, które jest współfinansowane przez PISF. 

Projekt „Ale Kino! Industry Pro” ma charakter edukacyjny. Adresowany jest przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych zainteresowanych rozwojem rynku filmowego dla młodego widza. 

Spotkania z profesjonalistami

Uczestnicy „Ale Kino! Industry Pro” wezmą udział w wykładach oraz spotkaniach z twórcami filmów dla młodego widza. Głównym wydarzeniem będzie spotkanie z Masterem – znanym artystą filmowym. Profesjonaliści podzielą się z uczestnikami swoją unikatową wiedzą i doświadczeniem. Odbędą się również wykłady zaproszonych twórców filmów dla dzieci i młodzieży, którzy prezentować będą swoje produkcje podczas tego festiwalu. Nowością w tegorocznym wydarzeniu Industry Pro będą Śniadania Mistrzów.

Program „Ale Kino! Industry Pro”

Program prowadzony będzie tylko w języku angielskim. 

  • Master Class. Lekcja mistrzowska z wybitnym twórcą filmu dla dzieci. 
  • Mini Master Classes. Wykłady specjalistyczne innych twórców prezentujących swoje filmy podczas Festiwalu.
  • Polish Films in Development. Prezentacja projektów polskich filmów dla dzieci i młodzieży, znajdujących się obecnie w różnych fazach rozwoju. Spotkania z ich autorami.
  • Polish Must Sees. Biblioteka zawierająca nowości polskiego kina, w formie DVD lub odpowiednich linków internetowych, dostępna non stop dla uczestników projektu. Wszystkie filmy prezentowane będą w wersji z napisami angielskimi.
  • Śniadania Mistrzów. Poranne, indywidualne spotkania przy kawie z wybranymi twórcami filmów dla młodego widza.

Organizatorem 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

„Ale Kino! Industry Pro” jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Źródło informacji: alekino.com/news/ale-kino-industry-pro-2017-79-grudnia-2017/


29.11.2017