Kolejna edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Do 30 września nauczyciele mogą zapisywać swoich uczniów do kolejnej edycji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program edukacyjny umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem, pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

 

W projekcie weźmie udział około 45 tysięcy uczniów i ponad 2500 nauczycieli. W 25 miastach w Polsce zostanie pokazanych 200 filmów na 1500 pokazach. Do każdego filmu zostały przygotowane interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli i specjalne prezentacje multimedialne do prelekcji przed filmami dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dla najmłodszych widzów odbędą się warsztaty i konkursy plastyczne.

 

W tegorocznym programie znalazły się filmy, których nie było wcześniej w polskich kinach, a które zostały wyszukane na międzynarodowych festiwalach dziecięcych w Poznaniu, Berlinie i Malmo: „Sekret Eleonory” (klasy 1-3), „Nocturna” (klasy 1-3), „Brak zasięgu” (klasy 4-6) oraz „Tysiąc razy silniejsza” (gimnazjum).

 

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Ambasadorami projektu zostali m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Odorowicz, Jerzy Stuhr i Andrzej Maleszka. Patronat nad wydarzeniem objęły również kuratorzy oświaty: mazowiecki, wielkopolski, łódzki, lubuski, świętokrzyski i podlaski.

 

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie: www.nhef.pl

 

Informacja prasowa

12.09.2011