Kolejna nagroda dla komedii "Nie ten człowiek"

Na zakończonym 20 sierpnia The World Music and Independent Film Festival w Waszyngtonie, Paweł Wendorff otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego za realizację komedii „Nie ten człowiek”, współfinansowanej przez PISF.

 

Na festiwalu pokazano ponad 50 niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata.

„Nie ten człowiek” to utrzymana w groteskowym tonie komedia absurdu. Film opowiada historię prawie trzydziestoletniego Kuby, który za namową rodziców, decyduje się podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów, ale od samego początku prześladuje go pech: staje się świadkiem kolizji drogowej, a nie ma przy sobie dowodu tożsamości, więc trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. W filmie wystąpili m.in. Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Wojciech Pszoniak, Kinga Preis, Lesław Żurek, Krzysztof Globisz, Jacek Braciak.

 

Obraz wyprodukowany przez łódzką firmę Anima-Pol zdobył już w tym roku główną nagrodę w kategorii Najlepszy Fabularny Film Zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge, a także wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival.

 

„Nie ten człowiek” trafi do polskich kin 24 listopada 2011.

 

Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: wmiff.com.

 

Informacja prasowa

22.08.2011