Kolejna odsłona konkursu Bierzcie i Kręćcie

Ruszyła kolejna odsłona konkursu Bierzcie i Kręćcie organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

 

Nowa edycja konkursu to nowe kategorie:

  • Allegro Short Film

To kategoria przeznaczona dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Zadaniem jest realizacja aparatem fotograficznym, komórką lub kamerą  10-minutowego filmu fabularnego. Filmy można zgłaszać w terminie od 3 stycznia do 24 marca. Jury spośród wszystkich nadesłanych produkcji wybiera cztery najlepsze, które wchodzą do finału. Zwycięzcę w dniach 1-15 kwietnia wyłoni głosowanie internautów.

 

Organizatorzy w ramach konkursu Allegro Short Film chcą pomóc osobom mającym pomysł na zrealizowanie własnego filmu, którym brakuje funduszy. Wystarczy opis filmu w kilku zdaniach, bądź gotowy scenariusz. Dodatkowo należy załączyć kosztorys przedmiotów potrzebnych do jego nakręcenia (elementy scenografii, garderoba, rekwizyty – ale nie sprzęt potrzebny do filmowania). Autorzy najlepszych pomysłów wybranych przez jury dostaną pieniądze na zakup zgłoszonych przedmiotów. Zgłoszenia trwają od 3 do 31 stycznia. Zwycięskie pomysły trzeba zrealizować od 15 lutego do 24 marca. O zwycięstwie zadecyduje jury.

  • Ty Plus Festiwal

Ta kategoria przeznaczona jest dla twórców chcących zrealizować reklamę festiwalu (nie dłuższą niż 1 minuta). Co miesiąc do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

Edycja I trwa od 1 do 31 stycznia.
Edycja II od 1 do 28 lutego.
Edycja III od 1 do 24 marca.
Czwartego finalistę wybierze jury.

  • Relacja z wydarzenia TVN24

W tej sekcji, organizowanej współnie ze stacją telewizyjną TVN24 organizatorzy Off Plus Camery czekają na wideo relacje świadków niecodziennych zdarzeń. Nagrane telefonem komórkowym relacje można wysyłać na platformę Kontakt 24. Zgłoszenia trwają od 3 do 24 marca. Głosowanie internautów na najlepszą relację z wydarzenia potrwa od 1 do 15 kwietnia.

 

Więcej informacji: www.offpluscamera.com.

 

Informacja prasowa

03.01.2011