Kolejne majowe wykłady Akademii Polskiego Filmu

14, 15 i 16 maja 2012 w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Warszawie, odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

14.05.2012 – „Popiół i diament” i „Krzyż Walecznych” w Łodzi

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Łodzi będą poświęcone filmom: „Popiół i diament” (1958) w reżyserii Andrzeja Wajdy i „Krzyż Walecznych” (1958) w reżyserii Kazimierza Kutza. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi dr Krzysztof Kornacki. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Polonia. Koszt karnetu na jeden semestr zajęć to 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł). Bilety na pojedyncze zajęcia kosztują 20 zł.

15.05.2012 – „Białe Małżeństwo” i „Kolejność uczuć” w Kielcach

W ramach kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu w Kielcach we wtorek 15 maja, zostaną pokazane filmy: „Białe Małżeństwo” (1992) w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz i „Kolejność uczuć” (1993) w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Po projekcji filmów wykład na ich temat poprowadzi dr Barbara Giza. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie WDK. Zajęcia dla studentów są bezpłatne.

16.05.2012 – „Struktura kryształu” i „Trąd” w Krakowie i Warszawie

Na kolejnych zajęciach w maju, w ramach Akademii Polskiego Filmu w Krakowie i w Warszawie, będzie można zobaczyć filmy „Struktura krystzału” (1969) w reżyserii Krzysztofa Zanussiego i „Trąd” (1971) w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawickiego. Po projekcji filmu wykład w Warszawie wygłosi dr Piotr Marecki. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Kultura. Krakowski wykład poprowadzi dr Anna Taszycka. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w budynku A na Kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Wstęp na wykłady jest wolny.

 

Organizatorami zajęć w Warszawie i Łodzi są: PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury a w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa. W październiku 2012 Akademia Polskiego Filmu zacznie działać również we Wrocławiu.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

08.05.2012