Kolejne nagrody dla filmu „Mów mi Marianna”

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej dokument „Mów mi Marianna” otrzymał nagrody na festiwalach w Tel Awiwie i Barcelonie.

Główna nagroda w Tel Awiwie

Film „Mów mi Marianna” zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Tel Awiwie. Jury doceniło pracę Karoliny Bielawskiej, która „w delikatny sposób opowiada ludzką historię pełną miłości, bólu i współczucia. Dokument Karoliny Bielawskiej otrzymał również wyróżnienie. Specjalne wyróżnienie jury otrzymał film „Don Juan” w reżyserii polskiego reżysera Jerzego Śladkowskiego.

Pełna lista zwycięzców festiwalu dostępna jest na stronie: www.docaviv.co.il/2016-en/05-26-winners-announced.

„Mów mi Marianna” w nagrodą w Barcelonie

Dzień później, 29 maja, podczas festiwalu Docs Barcelona dokument Karoliny Bielawskiej otrzymał nagrodę New Talent dla najlepszego filmu zrealizowanego przez młodego twórcę.

Więcej informacji o zwycięzcach Docs Barcelona znajduje się na stronie: www.docsbarcelona.com/en/ed-2016/festival-2016/premis.

Pozostałe nagrody w Polsce i za granicą

Premiera filmu „Mów mi Marianna” odbyła się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie dokument zdobył główną nagrodę – Złoty Róg. W Krakowie film Karoliny Bielawskiej otrzymał również Nagrodę Publiczności, Nagrodę dla Najlepszego Producenta oraz Nagrodę im. Macieja Szumowskiego. W swoim werdykcie jurorzy uznali film Karoliny Bielawskiej za „poruszający, złożony, namalowany z odpowiednią wrażliwością i przy użyciu właściwych środków portret bohaterki, która z odwagą dąży do osiągnięcia harmonii z własną tożsamością. Fakt, że film powstał właśnie teraz dodaje otuchy”. Film był również pokazywany na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie otrzymał nagrodę Premio Zonta Club Locarno dla filmu, który porusza szczególne ważne sprawy społeczne. Otrzymał także Grand Prix oraz nagrodę przyznawaną przez dziennikarzy na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Message to Man” oraz nagrodę krytyków filmowych z Chicago na 27. Festiwalu Filmów Polskich w Ameryce.

Film ze wsparciem PISF

Obraz został wyprodukowany przez Studio Filmowe Kalejdoskop oraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, jego koproducentem jest Telewizja Polska. Dystrybutorem filmu jest firma Solopan.

01.06.2016