Kolejne nagrody dla "Galerianek"

„Galerianki” Katarzyny Rosłaniec zdobyły nagrodę dla Najlepszego Filmu w Konkursie Wyszehradzkim podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Zlinie (30.05 – 6.06), przyznawaną przez Ministra Kultury Czech.

 

To kolejna nagroda dla tej produkcji Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych na festiwalu międzynarodowym. W maju film otrzymał Nagrodę Publiczności na Neisse Film Festival w Niemczech (6-9 maja) oraz Grand Prix Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego Almaty („Shaken’s Stars”, 14-19 maja). Był też pokazywany na MFF Mjeres en Foco w Buenos Aires (4-11 maja ).

Obecnie, „Galerianki” walczą o zwycięstwo w konkursie debiutów na MFF w Troia-Setubal (4-13.06). To najbardziej prestiżowy festiwal filmowy w Portugalii. W jego programie znalazły się jeszcze dwie produkcje fabularne WFDiF: „Enen” Feliksa Falka w Programie Oficjalnym oraz „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego w programie specjalnym Resistance. Z kolei w dniach 19-26 czerwca, „Galerianki” będą ubiegały się o nagrodę główną Luna de Valencia (wartości 30 tys. euro) na MFF Cinema Jove w Walencji, poświęconym młodemu kinu i filmowcom. Do konkursu tego festiwalu przyjmowane są filmy tylko tych twórców, którzy przy zakończeniu produkcji filmu nie skończyli 30 lat. Niemal jednocześnie powalczą o nagrodę Złotego Gryphona na Festival of Festivals w Sankt Petersburgu (20-27 czerwca). Wcześniej (17-26.06) film zostanie też pokazany w Panoramie 32. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.

 

Informacja prasowa

11.06.2010