Kolejne zajęcia Akademii Polskiego Filmu

16, 17 i 18 kwietnia 2012 w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Warszawie, odbędą się kolejne kwietniowe wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

16.04.2012 – „Godziny nadziei” i „Człowiek na torze” w Łodzi

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Łodzi będą poświęcone filmom: „Godziny nadziei” (1955) w reżyserii Jana Rybkowskiego i „Człowiek na torze” (1956) w reżyserii Andrzeja Munka. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi prof. Tadeusz Szczepański. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Polonia. Koszt karnetu na jeden semestr zajęć to 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł). Bilety na pojedyncze zajęcia kosztują 20 zł.

17.04.2012 – „Zygfryd” i „Cudzoziemka” w Kielcach

W ramach kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu w Kielcach we wtorek 17 kwietnia, zostaną pokazane filmy: „Zygfryd” (1986) w reżyserii Andrzeja Domalika i „Cudzoziemka” (1986) w reżyserii Ryszarda Bera. Po projekcji filmów wykład na ich temat poprowadzi prof. Barbara Gierszewska. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie WDK. Zajęcia dla studentów są bezpłatne.

18.04.2012 – „Faraon” w Krakowie i Warszawie

Na kolejnych zajęciach w kwietniu, w ramach Akademii Polskiego Filmu w Krakowie i w Warszawie, będzie można zobaczyć film „Faraon” (1964) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, zrealizowany na podstawie powieści Bolesława Prusa o tym samym tytule. Po projekcji filmu wykład w Warszawie wygłosi dr Iwona Kurz. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Kultura. Krakowski wykład na temat „Faraona” poprowadzi dr Anna Pekanlec. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w budynku A na Kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Wstęp na wykłady jest wolny.

 

Organizatorami zajęć w Warszawie i Łodzi są: PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury a w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa.

 

W październiku 2012 Akademia Polskiego Filmu zacznie działać również we Wrocławiu.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

04.04.2012