Kolejny zrekonstruowany cyfrowo film

Sanatorium pod Klepsydrą

 

„Sanatorium pod Klepsydrą” to poetycka refleksja na temat natury czasu, przemijania i nieodwracalności śmierci. Jeden z najoryginalniejszych i najpiękniejszych wizualnie filmów w polskiej kinematografii, nagrodzony na festiwalach w Cannes, w Trieście i w Gdyni.

Polskie filmy zrekonstruowane cyfrowo pod okiem ich twórców powracają tam, gdzie jest miejsce filmowych arcydzieł – na duży ekran. Dzięki projektowi KinoRP ich wybór stale się powiększa. Po premierach filmów „Popiół i diament”, „Austeria” i „Pociąg” przyszedł czas na kolejny filmowy powrót – „Sanatorium pod Klepsydrą” w nowej cyfrowej wersji, która pozwala w pełni dostrzec i docenić wszystkie jego wizualne i artystyczne walory.

Od listopada 2009 roku w każdy drugi poniedziałek lub wtorek miesiąca w sieci kin Multikino i Silverscreen w 15 polskich miastach miłośnicy filmu mają okazję zobaczyć kolejne zrekonstruowane wielkie dzieło polskiej kinematografii. Po premierze każde z nich pozostaje w kinie, wzbogacając tworzoną w ten sposób cyfrową bibliotekę: Kolekcję Arcydzieł Polskiej Kinematografii. Każdy widz ma dzięki temu możliwość obejrzenia wybranej przez siebie pozycji w najwyższej cyfrowej jakości, zamawiając seans na życzenie.

 

Projekt KinoRP jest realizowany przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe, Studio Filmowe TPS, Dom Postprodukcyjny The Chimney Pot oraz TOYA Studios.

Głównym partnerem projektu KinoRP jest Studio Filmowe KADR, a także Studio Filmowe OKO oraz Multikino i Pro-motion.

 

Patroni medialni projektu to: Radio TOK FM, miesięcznik KINO, portale internetowe Stopklatka.pl i Onet.pl.

 

Informacja prasowa

20.01.2010