Konferencja "Dokumenty do kontroli"

29 maja firma producencka Otter Films wraz z Krakowską Fundacją Filmową zapraszają do udziału w konferencji „Dokumenty do kontroli” podczas 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

Konferencja ma na celu przybliżenie sytuacji panującej na rynku polskich filmów dokumentalnych. Organizatorzy i goście spotkania postarają się odpowiedzieć na pytania: Jakie dokumenty produkuje się w Polsce? Kto chce je oglądać? Jak duży jest rynek dokumentów? Czy na produkcji filmów dokumentalnych można zarobić?

– Czy wiesz, że w Polsce co roku powstaje około 200 filmów dokumentalnych? Zastanawiałeś się kiedyś co się z nimi dzieje? W 2009 roku na 100 wyprodukowanych dokumentów aż 70 trafiło do emisji telewizyjnej, 10 zostało wydanych na DVD a 5 pokazano w kinach. Jednak należy pamiętać, że to był wyjątkowo udany rok dla polskiego dokumentu – w ciągu ostatniej dekady tylko 9 filmów trafiło na wielki ekran – piszą organizatorzy spotkania.

 

W wydarzeniu wezmą udział krajowi i zagraniczni goście, m.in. Susanne Guggenberger (programer targów Vision du Reel i DOK Leipzig), Artur Majer (Kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF), Dariusz Kowalski (producent i dystrybutor), Maria Zmarz-Koczanowicz (reżyserka i scenarzystka), Joanna Skalska (Kierownik Działu PR & Dystrybucji w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy), Katarzyna Wilk (Koordynator projektu Polish Docs oraz Industry Zone na Krakowskim FF).

 

Spotkanie poprowadzi producentka „Królika po berlińsku” – Anna Wydra, właścicielka firmy Otter Films.

Konferencja „Dokumenty do kontroli” skierowana jest do producentów, twórców filmów dokumentalnych, redaktorów zamawiających, mediów oraz wszystkich zainteresowanych sytuacją rynku filmów dokumentalnych.

 

Organizatorzy konferencji: Otter Films, Krakowska Fundacja Filmowa. Partnerzy imprezy: Stowarzyszenie Film 1, 2, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Polish Docs.

 

Więcej informacji: www.otterfilms.pl/projects.

 

Konferencja otwarta: wstęp wolny, bez rejestracji.

Sala im. S. Wyspiańskiego w PWST, ul. Straszewskiego 22, Kraków.

 

Informacja prasowa

18.05.2011