Konferencja Eurocinema Expo 2012

W dniach 22-23 lutego 2012 w kinie Kijów w Krakowie odbędzie się 2. Konferencja Eurocinema Expo 2012 poświęcona cyfryzacji kin.

Prezentacja nowych technologii cyfrowych

2. Konferencja Eurocinema Expo 2012 to spotkanie przedstawicieli kultury, przemysłu filmowego oraz biznesu kiniarskiego ze specjalistami nowych technologii cyfrowych. Przez dwa dni producenci sprzętu, kontentu i produktów, przeznaczonych dla sektora kinowego osobiście zaprezentują swoją ofertę właścicielom kin oraz podmiotom zainteresowanym biznesem w kinie.

Finanse i 3D

Podczas konferencji zostanie omówione sposoby pozyskiwania środków finansowych na cyfryzację. Zaprezentowane zostaną również dodatkowe możliwości wykorzystania technologii 3D w kinie, takie jak np. transmisje z przedstawień baletowych i operowych, koncertów i imprez sportowych. Program konferencji przewiduje również możliwości wykorzystania kina w inny celach. W konferencji wezmą udział eksperci z kluczowych firm w Europie.

Konferencja dla branży kinowej

Konferencja skierowana jest do: właścicieli i przedstawicieli kin studyjnych i lokalnych, jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego – domów i ośrodków kultury, sportu i rekreacji, instytucji prowadzących działalność kinową, decydentów w zakresie rozwoju kultury i kinematografii. Odbiorcami konferencji będą także organizatorzy jednostek samorządu terytorialnego decydujący o działaniu lokalnych kin, zapewniając im dotację podmiotową czy środki na inwestycje.

 

Organizatorem konferencji są: Apollo Film i Agencja 4D media relations. Partnerami wydarzenia są: Małopolska Sieć Kin Cyfrowych, Fundacja Rozwoju Kina, Sieć Kin Studyjnych i Loklanych, Filmoteka Narodowa i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

 

Szczegółowy program konferencji dostępny na stronie: www.eurocinemaexpo.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

28.12.2011