Konferencja Legalnej Kultury

24 października w kinie Kultura odbyła się konferencja, podczas której organizatorzy przedstawili bieżące i nadchodzące projekty Fundacji Legalna Kultura.

Artyści i ambasadorzy Legalnej Kultury

Podczas spotkania, które poprowadził Łukasz Maciejewski, zaprezentowano dotychczasowe działania Fundacji Legalna Kultura (projekty Kultura na Widoku oraz Otwarte Drzwi do Kultury). Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura przedstawiła też plany na przyszłość (międzynarodowa konferencja dotyczące piractwa we Wrocławiu). Wśród zaproszonych gości i artystów znaleźli się m.in.: Anna Dereszowska, Joanna Jabłczyńska, Anna Cieślak, Anna Kazejak, Kinga Dębska, Zbigniew Wodecki, Michał Urbaniak, Renata Przemyk, Monika Borzym, Andrzej Saramonowicz, Jacek Wasilewski oraz przedstawiciele firm i instytucji partnerskich: Małgorzata Augustyniak, wiceprezes AMS, Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Michał Perczak, szef marketingu GLS.

Kultura na Widoku 2016

W tym roku po raz trzeci Fundacja Legalna Kultura dzięki projektowi Kultura na Widoku, dotarła z legalnymi źródłami na ulice i przystanki polskich miast.

W ramach trzeciej edycji Kultury Na Widoku można było pobrać ponad 1000 utworów, w tym: 

  • 265 filmów i spektakli teatralnych,
  • 258 albumów muzycznych,
  • 386 książek,
  • 43 gry komputerowe,
  • 96 wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach i galeriach świata.

Sercem projektu jest strona www.kulturanawidoku.pl, z której wciąż można pobrać ponad 600 utworów mimo, że projekt się już zakończył.

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych Fundacja Legalna Kultura już myśli o czwartej edycji: w ramach konkursu Twoja Kultura Na Widoku uczestnicy projektu wysyłali propozycje, jakie filmy, gry, książki czy jaką muzykę chcieliby zobaczyć wśród propozycji  Kultury Na Widoku w 2017 roku.

Otwarte Drzwi do Kultury

Otwarte Drzwi do Kultury to projekt społeczno-edukacyjny skierowany do uczniów, nauczycieli, bibliotekarzy i lokalnych społeczności małych miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury. Pilotażowa edycja projektu została zorganizowana w 2015 r. Nadchodząca edycja Otwartych Drzwi Do Kultury odbędzie się w dwóch częściach. Projekt rozpocznie się 4 listopada i potrwa do 15 grudnia 2016 r. Druga część rozpocznie się 1 lutego 2017 r. i potrwa do 30 kwietnia 2017 r. W bieżącej edycji projektu Fundacja Legalna Kultura odwiedzi 60 miejscowości w 3 województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim (ziemia radomska).

Międzynarodowa konferencja „Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań  cyfrowej rzeczywistości”

9 grudnia 2016 roku, w ramach 29. Europejskich Nagród Filmowych, odbędzie się międzynarodowa konferencja „Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań  cyfrowej rzeczywistości”, której organizatorem jest Fundacja Legalna Kultura.

W programie konferencji znalazły się panele dotyczące piractwa, modeli dystrybucji filmów, mechanizmów wsparcia produkcji filmowych w Europie oraz debata, w wyniku której powstanie szereg rekomendacji praktycznych. Wykłady, prelekcje oraz dyskusje będą prowadzone symultanicznie w językach polskim i angielskim. Całość będzie możliwa do obejrzenia w sieci na kanale YouTube Legalnej Kultury.

Partnerami konferencji są: Europejska Akademia Filmowa, Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji o projektach prowadzonych przez Fundację Legalna Kultura dostępnych jest na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/.

Źródło informacji: materiały prasowe Fundacji Legalna Kultura. 

24.10.2016