Konferencja Miasto w filmie/Film w mieście

Wzajemnym inspiracjom i wpływom pomiędzy miastem i filmem poświęcona będzie konferencja Miasto w filmie/Film w mieście. Spotkanie odbędzie się w piątek 21 października w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

 

Podczas spotkania organizatorzy przybliżą zjawisko City Placementu i zaprezentują najbardziej interesujące przykłady współpracy pomiędzy producentem, a samorządem miejskim. Będą to:

  • „Vicky Cristina Barcelona” reż. Woody Allen – Laia Aubia z Parallel40 i Barcelona-Catalonya Film Commission opowie o współpracy miasta Barcelona i regionu Katalonia przy produkcji filmu Allena.
  • Trylogia „Millenium”wg powieści Stiega Larssona – Patrick Sobieski ze Stockholm-Mälardalen Film Commission opowie o wpływie sukcesu powieści Larssona oraz powstałych na jej podstawie filmów na współczesny Sztokholm.
  • „In Bruges” („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) reż. Martin McDonagh – Jeana-Pierre Drubbel z City Film Office w Brugii w Belgii opowie o współpracy miasta Brugia z producentem filmu McDonagha.
  • „Lista Schindlera” reż. Steven Spielberg – Paul Moody, który pracował przy produkcji filmu jako location manager, opowie o tym, jak na początku lat 90. idea city placementu rozwijała się w Polsce.
  • „Kret” reż. Rafael Lewandowski – Marcin Wierzchosławski, producent filmu, na przykładzie współpracy z miastem Bielsko-Biała opowie o tym, jak współcześnie można współpracować z polskimi miastami.
  • „Seize The Day” („Viver a vida”) – Jose Mineiro z Check the Gate opowie o współpracy miasta Lizbona z producentem brazylijskiego serialu.

 

Spotkanie jest częścią festiwalu REGIOFUN, współfinansowanego przez PISF.

 

Organizatorzy proszą o przesyłanie potwierdzenia uczestnictwa w konferencji na adres: j.a.tereszczuk@gmail.com.

 

Więcej informacji: www.regiofun.eu.

 

Informacja prasowa

07.10.2011