Konferencja o zespołach filmowych

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi zaprasza na konferencję pt. „Idea Zespołu Filmowego – historia i nowe wyzwania”.

 

Celem konferencji jest przybliżenie idei zespołu filmowego społeczności akademickiej oraz specjalistom organizującym procesy produkcyjne w polskiej kinematografii. Organizatorzy chcą przypomnieć tę ideę w kontekście historycznym poprzez analizę jej praktycznego funkcjonowania w kinematografii PRL-u i po transformacji ustrojowej, a także zastanowić się nad możliwościami jej twórczego rozwoju w obecnym kinie polskim.

Referaty i dyskusje

W programie konferencji znajdują się zarówno referaty naukowe, jak i dyskusje panelowe filmoznawców i praktyków związanych z funkcjonującymi w Polsce zespołami filmowymi. Zagadnienie zespołów filmowych omawiane będzie w kontekście ich historii i dokonań oraz jako forma samorządu twórców i swoisty uczestnik gry rynkowej.

Paneliści

W dyskusji wezmą udział m.in. Rektor PWSFTviT profesor Mariusz Grzegorzek, profesor Tadeusz Lubelski, profesor Marek Hendrykowski, profesor Mirosław Przylipiak, profesor Krzysztof Kornacki, profesor Filip Bajon, a także producenci, kierownicy produkcji, reżyserzy, operatorzy oraz reprezentanci najważniejszych instytucji polskiej kinematografii.

 

16 maja o godz. 18.00 organizatorzy zapraszają też na spotkanie z profesorem Edwardem Zajičkiem, wybitnym znawcą tematyki zespołów i zarządzania produkcją filmową, autorem książki „Polska kinematografia w latach 1896 – 2005”.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 maja 2013 roku w PWSFTViT, w Łodzi, ul. Targowa 61/53, w Hali Telewizyjnej i Filmowej, w bud. Z.

 

Na podstawie materiałów informacyjnych

10.05.2013