Konferencja prasowa 25. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

28 kwietnia w warszawskim kinie Kultura o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa jubileuszowej 25. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych.

Na konferencji obecni będą: dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej Anna Grygiel, dyrektor artystyczny festiwalu Jerzy Armata, rzecznik prasowy Artur Janus oraz rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów Hanna Węglewska. Konferencję poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Tarnowska Nagroda Filmowa jest wydarzeniem popularyzującym i promującym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą, po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, imprezą związaną z polskim filmem.

Festiwal był nominowany w 2006, 2007 i w 2008 roku do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”.

Organizatorami imprezy są Tarnowskie Centrum Kultury i Grapa Kapitałowa Azoty Tarnów.

Festiwal odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Tarnowa.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.tarnowskanagrodafilmowa.pl.

 

Informacja prasowa

21.04.2011