Konferencja prasowa 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie dyrektor WFF, Stefan Laudyn, podkreślił wyjątkowość tegorocznej edycji „To co jest istotne to świeżość programu. Zapewniam Państwa, że nie ma w Polsce drugiego festiwalu filmów fabularnych, który miałby takie statystyki. Mamy w programie 15 premier światowych, 18 międzynarodowych, 5 europejskich, 39 wschodnioeuropejskich i 28 premier polskich”.

Warszawski Festiwal Filmowy istnieje od 1985 roku, a od 2009 jest wydarzeniem akredytowanym również przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych.

„Myślę, że festiwale dzielą się na dwa rodzaje. Na te, które wskazują drogę i na te, które naśladują inne. Myślę, że szczególnie w tym roku warszawski festiwal przechodzi do tej pierwszej kategorii. Proszę sobie wyobrazić, że mieliśmy w tym roku prawie 5 tys. zgłoszeń ze 126 krajów świata” – mówił dyrektor WFF. Podkreślono także, że ponad 30% reżyserów filmów, które będą prezentowane podczas tegorocznej edycji WFF to kobiety. „To jest bardzo dobra statystyka” – zauważył Laudyn.

Warszawski Festiwal Filmowy wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej przygotowuje również program wydarzeń branżowych – Warsaw Industry Days, które odbędą się w dniach 18-20 października.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie: wff.pl/pl


26.09.2018