Konferencja prasowa Akademii Polskiego Filmu w Łodzi

W środę 20 października o godzinie 11.45 w kinie Polonia odbędzie się konferencja prasowa poświęcona inauguracji drugiego semestru Akademii Polskiego Filmu w Łodzi. Udział w konferencji potwierdzili już m.in. Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, Rektor PWSFTviT Robert Gliński oraz prof. Jerzy Stuhr.

 

Akademia Polskiego Filmu to czterosemestralny projekt edukacyjny organizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich, mający na celu pogłębienie wiedzy o historii polskiej kinematografii. W czasie całego projektu zaprezentowanych jest w porządku chronologicznym 96 tytułów wraz z wprowadzającymi wykładami najwybitniejszych filmoznawców z całej Polski, planowane są także spotkania z twórcami. Łódź jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, w którym realizowany jest projekt.

 

Podobnie jak w poprzednim semestrze zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 17 w kinie Polonia.

 

Uniwersytet Łódzki, Filmówka oraz Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania uwzględniają zajęcia Akademii Polskiego Filmu w swoich programach nauczania jako zajęcia fakultatywne. Studenci tych uczelni mogą więc zaliczać każdy semestr APF na ocenę.

 

W konferencji prasowej wezmą udział:

  • Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz
  • Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej Robert Gliński
  • Prorektor ds. programów i jakości kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego prof. Joanna Jabłkowska
  • Prof. Jerzy Stuhr
  • Opiekun naukowy semestru dr Natasza Korczarowska
  • Kierownik Sieci Kin Stowarzyszenia Filmowców Polskich Piotr Ceglarski

Prosimy o mailowe potwierdzanie udziału w konferencji: gabriela.jarzebowska@pisf.pl

 

Organizatorzy projektu Akademia Polskiego Filmu w Łodzi: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich

 

Partnerzy: Kino Polonia, Filmoteka Narodowa, Uniwersytet Łódzki, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

 

Patroni medialni: TVP Łódź, Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, Moje Miasto Łódź

 

Informacja prasowa

15.10.2010