Konferencja prasowa projektu AudioMovie

W Warszawie 25 stycznia odbędzie się konferencja prasowa, w ramach której zostanie zaprezentowane działanie aplikacji AudioMovie, umożliwiającej słuchanie alternatywnych ścieżek dźwiękowych, takich jak audiodeskrypcja czy wersja lektorska.

Po konferencji odbędzie się pokaz filmu „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana – pierwszego w Polsce filmu, który będzie można zobaczyć z audiodeskrypcją w systemie AudioMovie (dystrybutorem filmu jest Next Film).

Konferencja odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00 w kinie Elektronik.

Partnerzy wydarzenia: Kino Elektronik, Narodowe Centrum Kultury, Next Film.

Informacje dotyczące projektu AudioMovie

Jak czytamy w informacji prasowej „Część osób w Polsce nie chodzi do kina, ponieważ nie nadążają czytać napisów (dyslektycy i osoby starsze). Inne nie chodzą do kina ze względu na niepełnosprawność wzroku – ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu, by osoby niewidome/słabowidzące mogły odsłuchać audiodeskrypcji.

AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja. Umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

Właśnie to jest najbardziej ekscytujące w naszym rozwiązaniu – dajemy możliwość osobom o różnych potrzebach współuczestniczenia i współprzeżywania. Razem. Niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. AudioMovie sprawia, że kino jest dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.”.

Partnerzy projektu

Partnerzy projektu: Fundacja Siódmy Zmysł, Instytut Technik Innowacyjnych, Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”, Centrum Transferu Technologii EMAG Sp. z o.o. oraz Kino Pod Baranami. Projekt został zrealizowany w ramach programu Innowacje Społeczne finansowanego przez  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kontakt: kontakt@audiomovie.pl.

Na podstawie informacji prasowej


22.01.2018