Konferencja prasowa Węgiel Film Festiwal

4 kwietnia w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach (ul. Sokolska 66) o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa festiwalu filmów studenckich Węgiel Film Festiwal.

 

14 i 15 kwietnia odbędzie się Węgiel Film Festiwal, organizowany przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Koordynacją działań organizacyjnych zajmuje się Elżbieta Piętak, a honorowy patronat nad festiwalem sprawuje dziekan wydziału – prof. US dr hab. Krystyna Doktorowicz.

 

Potwierdzeni członkowie tegorocznego jury to:

  • Łukasz Simlat – aktor
  • Paweł Dyllus – operator
  • Piotr Marecki – filmoznawca

Węgiel Student Film Festiwal swoje korzenie ma w Cieszynie. Tam w 2004 roku w Kinie Akademickim spotkali się studenci łódzkiej oraz katowickiej szkoły filmowej i po raz pierwszy zebrało jury – z Robertem Glińskim na czele. Do udziału w drugiej edycji festiwalu w 2005 r., zaproszeni zostali nie tylko studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej, ale również Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji z Warszawy.

 

Ósma już edycja festiwalu odbędzie się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, w trakcie trwania dni otwartych Wydziału Radia i Telewizji.

Poza rodzimą twórczością widzowie będą mieli okazję zapoznać się z filmami zagranicznych studentów szkół filmowych, będzie to okazja do obejrzenia prac z najważniejszych szkół filmowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w przemyśle kinematograficznym.

 

Do tej pory w jury festiwalu zasiadali m.in. Milenia Fiedler (montażystka) Marcin Koszałka (operator filmowy, scenarzysta, reżyser), Andrzej Ramlau (operator filmowy), Adam Sikora (operator filmowy), Magdalena Dipont (scenograf).

Więcej informacji o festiwalu: www.wegielfestiwal.us.edu.pl.

 

Informacja prasowa

28.03.2011