Konferencja w ramach Filmowej Małopolski

Wybitni producenci filmowi, reżyserzy, kierownicy produkcji, scenografowie oraz menedżerowie z Polski, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii wezmą udział w dwudniowej konferencji „Lokacja w scenariuszu i w rzeczywistości produkcji filmowej”, organizowanej w Krakowie 26 i 27 maja.

Wybitni twórcy w Krakowie

Spotkania będą odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25). Wśród panelistów znajdą się: Christine Rothe i Christoph Becker (Constantin Film – Monachium), James Spring (Ealing Studio – Londyn), Mark Forstarter, Clare Wise (BFI, Universal Studio), brytyjski scenograf Tony Nobel, a także wybitni reżyserzy: Julie Taymor i Tom Tykwer.

Program Filmowa Małopolska

Organizatorem wydarzenia jest Krakow Film Commission w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Filmowa Małopolska. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest bezpłatna rejestracja na stronie: www.film-commission.pl.

Branża o lokacjach filmowych

Przez dwa dni, podczas paneli dyskusyjnych, warsztatów i analiz konkretnych przypadków, branżowi eksperci będą rozmawiać o czynnikach decydujących przy podejmowaniu decyzji o lokacjach filmowych. Zaplanowano także panel o koprodukcjach i sposobach finansowania produkcji filmowych w Europie

 

Źródło informacji: www.film-commission.pl.

16.05.2012