Konflikt napędza akcję – warsztaty dla scenarzystów

19 września w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędą się kolejne zajęcia z cyklu Script Fiesta Warsztaty. Tym razem Agnieszka Kruk oraz Robert Boch opowiedzą o konflikcie i jego znaczeniu w planowanym przebiegu fabuły.

Znaczenie konfliktu

Konflikt odgrywa ważną rolę w tworzeniu scenariuszy. Dobre zrozumienie mechanizmów wpływających na rozwój konfliktów, ich eskalację oraz poznanie strategii, które ludzie stosują w sytuacjach konfliktowych, może znacznie ułatwić i uatrakcyjnić pracę nad scenariuszem.

Program 6-godzinnych zajęć (10:00 – 16:00)

Wstęp: Agnieszka Kruk

  • Znaczenie konfliktu w planowaniu przebiegu fabuły.
  • Typowe problemy ze scenariuszami, w których konflikt nie narasta.
  • Trzy rodzaje konfliktu.

Część główna: Robert Boch

  • Czynniki wpływające na występowanie i przebieg konfliktów – źródła i eskalacja konfliktu.
  • Typowe reakcje w sytuacji konfliktowej – strategie w konflikcie i indywidualne style reagowania w sytuacji konfliktowej.
  • Różne sposoby rozwiązywania konfliktów, od negocjacji do sądu – przebieg, zalety, wady oraz konsekwencje.
  • Dobór najlepszej formy rozwiązywania konfliktu do danej sytuacji oraz korzystanie z ekspertów zewnętrznych.
  • Kluczowe umiejętności komunikacyjne w konflikcie.

Cena warsztatu wynosi 150 złotych. Osoby, które zarejestrowały się na Script Fiestę 2015 otrzymają 10% zniżki.

Więcej informacji na www.scenariopisarstwo.pl/wydarzenia/warsztaty-konflikt-napedza-akcje/.

Agnieszka Kruk

Scenarzystka, wykładowca scenariopisarstwa, stworzyła koncepcję i organizuje festiwal Script Fiesta. Przetłumaczyła na język polski książkę Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Jedyny w Polsce certyfikowany script coach.

Robert Boch

Mediator, facylitator, konsultant i trener w ośrodku Mediatorzy.pl. Pracuje nad rozwojem komunikacji oraz zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów od końca lat 90-tych. Współpracuje z uczelniami wyższymi, jako specjalista od komunikacji interpersonalnej i rozwiązywania konfliktów: UW, SWPS, UG, UŁ, UAM. Autor wielu publikacji dotyczących rozwiązywania konfliktów i mediacji. Wiceprezes Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent Media & Communication na uniwersytecie w Goeteborgu, tam też podyplomowo studiował Rozwiązywanie Konfliktów. W Polsce pracuje od 2005 roku, prowadząc mediacje i szkolenia dla osób prywatnych, organizacji i firm.

03.09.2015