Kongres Impact'16

W dniach 15-16 czerwca br. w Krakowie odbędzie się międzynarodowy kongres Impact’16: 4.0 Economy. Patronem wydarzenia jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kongres Impact’16: 4.0 Economy

Impact’16 będzie poświęcony nowej gospodarce i stanie się miejscem spotkania polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny innowacji, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji i finansowania startupów, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także opowiedzą o światowych praktykach, które można wykorzystać na naszym gruncie, by w Polsce budować nowoczesną gospodarkę. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister rozwoju Mateusz Morawiecki i minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Dyskusje poświęcone przemysłom kreatywnym w ramach Impact’16

W ramach sekcji poświęconej przemysłom kreatywnym, której współorganizatorem jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, zaproszeni goście zastanowią się nad tym, jakie atrybuty posiada państwo, instytucje państwowe i jego agencje, aby nadać rozpędu rozwojowi firm z pogranicza branży kreatywnej, designu, filmu i nowych technologii. Dyskusje mają pokazać szanse i przykłady, gdzie współpraca ta działa, jak również obszary dotychczas zaniedbane, a posiadające olbrzymi potencjał.

Panel Creative Industries

Panel Creative Industries, Design & New Technologies, odbędzie się w środę, 15 czerwca o godz. 19:00.

Sekcję otworzy wystąpienie Marcina Kobyleckiego z Platige Image, który pod hasłem „Państwo jako producent kulturotechu” będzie mówił o roli przemysłów kreatywnych w nowoczesnej gospodarce.

W dyskusji panelowej poświęconej temu samemu tematowi od strony praktycznej wezmą udział m.in. trzykrotny zdobywa Oscara oraz jeden z najbardziej utalentowanych polskich filmowców – Sławomir Idziak z Fundacji Film Spring Open i Agata Kołacz z Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

W ramach sekcji zostaną pokazane różne przemysły kreatywne. Świat gier komputerowych będzie reprezentowany przez Piotra Gnypa z firmy Kinguin i Remigiusza Kościelnego z Vivid Games. O designie i architekturze opowie Polak odpowiedzialny za wygląd samochodów Audi – Kamil Łabanowicz.

Finalną częścią sekcji będzie wystąpienie twórcy Muzeum Przyszłości w Dubaju Noah Reaforda oraz Pedro Russo z Uniwersytety Leiden, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w realizowaniu projektów łączących design, technologie, kulturę i państwo oraz zachęcą do debaty z publicznością na ten temat.

Impact’16: 4.0 Economy

Impact to jedno z najważniejszych polskich wydarzeń dotyczących nowej gospodarki. Podejmuje tematy kluczowych wyzwań i szans związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji i cyfryzacji, będących fundamentem nowoczesnej gospodarki.

Edycja Impact’16: 4.0 Economy koncentruje się na Czwartej Rewolucji Przemysłowej i spowodowanych przez nią globalnych transformacjach technologicznych, społecznych i ekonomicznych. Najbliższa edycja ma na celu identyfikację wyzwań i szans stawianych przedsiębiorczości, systemowi innowacji i jego aktorom przez Czwartą Rewolucję Przemysłową. Jest to także okazja do debaty nad wpływem, jaki te przemiany wywierają i będą wywierać na gospodarkę Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji o wydarzeniu i mówcach oraz rejestracja na: www.impactcee.com.

Na podstawie informacji prasowej 

06.06.2016