Koniec zdjęć do debiutu Marcina Bortkiewicza

Zakończyły się zdjęcia do pełnometrażowego debiutu fabularnego Marcina Bortkiewicza – „Noc Walpurgi”. W główne role wcielili się Małgorzata Zajączkowska i Philippe Tłokiński. Premierę zaplanowano na 2015.

„Noc Walpurgi”

Akcja filmu rozgrywa się 30 kwietnia 1969 roku, w Szwajcarii. Młody dziennikarz Robert (Philippe Tłokiński) udaje się na wywiad do divy operowej Nory Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Spotykają się po spektaklu, w jej garderobie. Wywiad, którego mu udziela, przeradza się w misterną, pełną erotyzmu grę. Grę, której oboje mogą stać się ofiarami. To historia o tym, że przeszłości nie da się zapomnieć, ani wyrzucić, ani odciąć – mówi Marcin Bortkiewicz.

 

Scenariusz napisał Marcin Bortkiewicz z Magdaleną Gauer. Autorem czarno-białych zdjęć kręconych w Warszawie w Pałacyku Rusieckiego jest Andrzej Wojciechowski. Film produkuje firma PS Film Sebastian Petryk. Premierę zaplanowano na jesień 2015.

Marcin Bortkiewicz

jest reżyserem, scenarzystą, aktorem filmowym i teatralnym, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Wajdy. Jego „Portret z pamięci”, zrealizowany w Studio Munka w ramach programu 30 Minut, był pokazywany w sekcji Quinzaine des Réalisateurs na festiwalu w Cannes w 2012 roku.

 

Strona na Facebooku: www.facebook.com/NocWalpurgi.


Na podstawie informacji prasowej

12.11.2014