Koniec zdjęć do debiutu Piotra P. Gołębiowskiego „Adwokat”

Zakończyły się zdjęcia do pełnometrażowego debiutu fabularnego Piotra P. Gołębiowskiego pt. „Adwokat”. Zdjęcia były realizowane od 17 listopada 2017 roku w Warszawie i okolicach.

„Adwokat”

Dramat prawniczy opowiadający historię rozpoczynającego dopiero wykonywanie zawodu adwokata. W życiu osobistym nie wiedzie mu się najlepiej. Dodatkowo doskwiera mu brak środków finansowych. Spotkany przypadkowo kolega ze studiów i aplikacji adwokackiej oferuje mu możliwość podjęcia współpracy z międzynarodową sieciową kancelarią i umawia go na spotkanie z partnerem zarządzającym kancelarii. Dokonany przez niego wybór wpłynie na jego życie.

„«Adwokat» porusza problematykę kondycji moralnej młodych ludzi. To także film o samotności człowieka we współczesnym świecie. Dotyka problemu styku moralności ze światem wielkich pieniędzy. Film zadaje pytanie, czy jesteśmy jeszcze w stanie przeciwstawić sile pieniądza podstawowe wartości, które wpajano nam od małego. Wreszcie to pierwszy film pokazujący pracę prawników w międzynarodowych kancelariach w polskich realiach” – mówi reżyser i autor scenariusza Piotr P. Gołębiowski.

Sam projekt scenariusza rozwijany był w 2014 roku w Studio Prób w Wajda School. W rolach głównych zobaczymy m.in. Piotra P. Gołębiowskiego, Sebastiana Cybulskiego, Joannę Osydę, Łukasza Mateckiego oraz Magdalenę Woleńską. Partnerować będą im znani polscy aktorzy Maria Pakulnis, Piotr Machalica, Włodzimierz Matuszak oraz Marcin Czarnik.

W filmie pojawi się także opolski raper i wokalista, laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki – Jarecki. W filmie usłyszymy także jego utwory.

Ekipa

Reżyser i scenarzysta filmu Piotr P. Gołębiowski debiutował krótkometrażowym dramatem historycznym pt. „Matka”. Film był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach m. in. podczas największego festiwalu filmów krótkometrażowych w Hollywood HollyShorts Film Festival (Los Angeles, USA – Academy Awards® Qualifying Festival) oraz Aesthetica Short Film Festival (York, Wlk. Brytania – BAFTA Recognised Film Festival). Autorem zdjęć jest absolwent Wydziału Operatorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi Jakub Stolecki (operator kamery w takich produkcjach jak m. in. „Pitbull. Ostatni pies”, serial Canal+ „Belfer”, i „Belfer 2”, serial TVP „Wojenne dziewczyny”). Jakub Stolecki był także odpowiedzialny za zdjęcia do nagrodzonego w 2015 roku na festiwalu w Sundance filmu dokumentalnego „Obiekt”. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Paweł Wolff. Producentem filmu jest niezależne studio filmowe W Productions. Premiera filmu planowana jest na 2019 rok.

Więcej o filmie:

Na podstawie informacji prasowej


07.06.2018