Koniec zdjęć do filmu Pawła Borowskiego

15 września zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię”, produkowanego przez Opus Film i New Amsterdam Film Company.

„Ja teraz kłamię”

to metafizyczny thriller, którego akcja rozgrywa się w retro-futurystycznym świecie. Jego bohaterowie zostają wciągnięci w misterną, mroczną intrygę, w której nic nie jest takim jakim się wydaje, a ciąg dramatycznych wydarzeń prowadzi do kompletnie zaskakującego finału.

W filmie zobaczymy m.in. Agatę Buzek, Maję Ostaszewską, Joannę Kulig, Paulinę Walendziak, Rafała Maćkowiaka, Jacka Poniedziałka, Roberta Więckiewicza, Janusza Chabiora, Mariana Dziędziela, Adama Woronowicza oraz Krzysztofa Czeczota.

Film ze wsparciem PISF

Zdjęcia do filmu powstały w Polsce i Holandii. Ich autorem jest Arkadiusz Tomiak. Paweł Borowski (autor nagrodzonego w Polsce i zagranicą filmu „Zero”) jest nie tylko reżyserem, ale i scenarzystą filmu. Scenografię przygotowała debiutantka Daria Dwornik, kostiumy Anna Imiela-Szcześniak, za montaż filmu odpowiada holenderska montażystka Mieneke Kramer.

Ze strony Opus Film producentem filmu jest Łukasz Dzięcioł. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Malisz. New Amsterdam Film Company reprezentowali Sander Verdonk i Philip Harthoorn.

Obraz Borowskiego został dofinansowany mi.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Śląski Fundusz Filmowy, Dutch Film Fund.

Premiera filmu planowana jest na 2017 rok.

Informacja prasowa

19.09.2016