Koniec zdjęć do filmu Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami”

26 sierpnia zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami” („Beyond Words”) produkowanego przez Opus Film i Family Affair Films z Amsterdamu.

Film o emigracji

Film dotyka problemu emigracji. Życia w nowym kraju lub dzielenia go z ojczyzną. Jest wędrówką w psychikę zintegrowanego emigranta i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie co to jest tożsamość? Michael, 28 letni niemiecki prawnik z Berlina zostaje odwiedzony przez swojego ojca z Polski. Podczas jednego weekendu ojciec i syn starają się określić swoje relacje. Co wyniknie z tego spotkania?

Andrzej Chyra i Jakub Gierszał w rolach głównych 

W rolach głównych wystąpili Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. W obsadzie filmu zobaczymy także Justynę Wasilewską oraz niemieckiego aktora Christiana Löbera.

Zdjęcia do filmu powstały w Berlinie, Warszawie i Łodzi. Ich autorem jest Lennert Hillege. Urszula Antoniak („Strefa Nagości”, „Nic osobistego”, „Code Blue”) jest nie tylko reżyserką, ale i scenarzystką filmu. Za scenografię do filmu odpowiadały Miren Oller i Katarzyna Jędrzejczyk, kostiumy przygotowała Paulina Sieniarska.

Ze strony Opus Film producentem filmu jest Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Kierownikiem produkcji jest Aleksandra Skraba. Family Affair Films reprezentował producent Floor Onrust.

Film ze wsparciem PISF

Obraz Antoniak został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Łódzki Fundusz Filmowy, Eurimages oraz Holenderski Fundusz Filmowy.

Premiera filmu planowana jest na 2017 rok.

Informacja prasowa

26.08.2016