Koniec zdjęć do francusko-marokańsko-polskiej koprodukcji

W Polsce zakończyły się zdjęcia do koprodukowanego przez Entertain Pictures filmu dokumentalnego „The Director’s Chair, Mostafa Derkaoui” w reż. Sophie Delvallée.

Producentem wiodącym filmu jest francuska firma Kaléo Films, koproducentami Abel Aflam oraz Soread 2M z Maroka oraz polska firma Entertain Pictures. Film powstaje przy wsparciu CNC (Centre national du cinéma et de l’image animée) oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zdjęcia były realizowane głównie w Łodzi.

„The Director’s Chair, Mostafa Derkaoui”

Marokański reżyser, Mostafa Darkaoui, który swoją młodość spędził w Polsce, po dziesięciu latach choroby, zaawansowanego wieku, wózka inwalidzkiego, zanikającego głosu i luk w pamięci powraca do pracy nad projektem filmowym, który może okazać się jego ostatnim.

Praca nad filmem zbiega się z rekonstrukcją jego starych filmów oraz powrotu do początków pracy twórczej, do Łodzi, w której spędził swoją młodość studiując reżyserię.

„Do zaangażowania się w ten projekt przekonał mnie wyjątkowy bohater, który pomimo zaawansowanego wieku oraz fizycznego cierpienia w sposób bezkompromisowy realizuje swoją największą pasję. Jego ogromna wola życia, optymizm i błysk w oku przywołują czasy świetności filmowego miasta, w którym zrealizował swoje pierwsze filmy…” – mówi polska koproducentka filmu, Małgorzata Wabińska z Entertain Pictures.

Ukończenie produkcji planowane jest na koniec 2017 roku.

Informacja prasowa

03.07.2017