Konkurs "Autyzm wprowadza zmysły w błąd"

– Co by było gdybyś któregoś dnia obudził się, a żaden z dotychczas poznanych zmysłami schematów nie był taki jak zawsze: sól byłaby słodka, wrzątek by nie parzył, ludzie zamiast mówić wydawaliby niezrozumiały dla ucha szum, a oczy widziały najmniejsze pyłki powietrza, które nieustannie wirując zasłaniają świat? – takie pytania zadaje fundacja Synapsis, organizator konkursu „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

Celem otwartego konkursu filmowo-fotograficznego jest przedstawienie w możliwie sugestywny sposób świata osoby z autyzmem. Konkurs realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem”, której ideą jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy, z którymi spotykają się osoby, dotknięte autyzmem.

 

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:

  • filmowej – filmy zrealizowane dowolną techniką, których długość wynosi od 30 sekund do 5 minut
  • fotograficznej – zdjęcie lub seria zdjęć wykonanych dowolną techniką

Prace można nadsyłać do 22 kwietnia. Nagrodą w konkursie jest sprzęt cyfrowy. Nagrodzone prace będą eksponowane m.in. w ramach wystawy pokonkursowej na terenie Warszawy oraz w wydawnictwie multimedialnym. Organizatorem konkursu jest Fundacja Synapsis.

 

Więcej informacji o konkursie w regulaminie oraz na www.synapsis.org.pl.

Konkurs stanowi część Kampanii społecznej „Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem”, która jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

15.03.2011