Konkurs dla animatorów

„Okiem Młodych” zaprasza wszystkich pasjonatów animacji do wzięcia udziału w organizowanym wspólnie z Dolnośląską Szkołą Wyższą konkursu na promocyjny wideoklip 8. odsłony świdnickiego festiwalu.

Zgłoszenia

Na jakie filmy czekają organizatorzy? Zasady są tylko trzy:

  • spot musi być animowany (dowolną techniką),
  • trwać nie więcej niż 30 sekund,
  • być inspirowany festiwalem „Okiem Młodych”.

Cała reszta zależy od wyobraźni twórców. Spoty konkursowe można zgłaszać do 18 września do godziny 0:08 drogą elektroniczną, wysyłając na adres okiemmlodych@gmail.com, link do pobrania lub obejrzenia filmu w jednym z serwisów streamingowych. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.OkiemMłodych.pl.

Nagrody

Zwycięzcę spośród nadesłanych propozycji wybierze jury, w skład którego wejdą profesjonaliści z branży filmowej związani z Wrocławską Fundacją Filmową, Dolnośląską Szkołą Wyższą – od roku akademickiego 2014/15 kształcącą studentów na kierunku Animacja i Efekty Specjalne – a także sieci kin Multikino. Na laureata konkursu czeka pakiet nagród, w skład którego wejdą: bon edukacyjny Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w postaci rocznego dostępu do 5 kursów e-learningowych (m.in Photoshop, Fotografia oraz kursy językowe), 10-miesięczny karnet umożliwiający bezpłatne wejścia na filmy w sieci Multikino w całej Polsce oraz karnet Akademii Filmowej Multikina 2015/2016, a także ufundowany przez Multikino zestaw filmów na DVD o wartości 500 zł.

Wybrany spot stanie się oficjalną wizytówką wideo „Okiem Młodych” i pokazywany będzie przed wszystkimi festiwalowymi pokazami.

Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Więcej szczegółów na stronie Festiwalu oraz stronach Okiem Młodych na Facebooku i Instagramie.

Na podstawie informacji prasowej

28.08.2015