Konkurs filmowy #63PL

Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacja Off Camera przy współpracy z Onet.pl zorganizowały konkurs #63PL skierowany do młodych ludzi, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie Czym jest dla Ciebie patriotyzm?

#63PL

Konkurs filmowy #63PL skierowany jest do młodych ludzi, w wieku 16–19 lat, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Organizatorom konkursu zależy na tym, aby dotrzeć do młodych odbiorców i zachęcić ich do pokazania, przedstawienia, czy też opowiedzenia w wybrany przez siebie sposób o tym, czym jest dla nich patriotyzm. „Cenne dla nas jest indywidualne ujęcie tego tematu, dlatego też nie chcemy zawężać formy materiału – może być to animacja, fabuła, grafika” – zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zgłoszenia do 29 kwietnia

Zasady konkursu: od 13 do 29 kwietnia włącznie należy nagrać trwający do 63-sekund materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być kręcony smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Nagrany materiał należy zamieścić w darmowym, wirtualnym dysku OnetDysk i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres e-mail.

Jury i nagrody 

Nagrody zostaną przyznane przez jury, w skład którego wchodzą, m.in.: Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl).
Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu NETIA OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku w Krakowie. Dodatkowo, w serwisie Onet.tv zostanie utworzony dedykowany kanał #63PL–konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Wybrane prace trafią również na stronę główną Onetu.

Przewidziane są nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce – 5000 zł
  • II miejsce – 3000 zł
  • III miejsce – 1500 zł

Zostanie również przyznana dodatkowa nagroda specjalna wysokości 3 000 zł w przygotowanej przez Grupę Onet.pl kategorii „Moment z historii Polski, z którego jestem dumny”. Każdy z finalistów będzie miał również możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim „Kurier” w reż. Władysława Pasikowskiego. Staż odbędzie się w 2017 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronach:

Informacja prasowa 

14.04.2016