Konkurs Filmwebu "Powiększenie"

Portal filmowy Filmweb.pl zaprasza do wzięcia udziału w konkursie krytyczno-filmowym „Powiększenie”. Celem konkursu jest wyłonienie i wypromowanie zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie.

 

Każdy z uczestników powinien przesłać zestaw konkursowy, składający się z dwóch tekstów: recenzji oraz artykułu. Przesłane teksty muszą być połączone kontekstowo – artykuł powinien nawiązywać do recenzowanego filmu. Recenzja powinna liczyć nie więcej niż 4 tysiące znaków ze spacjami, a artykuł nie więcej niż 16 tysięcy znaków ze spacjami. Zestaw konkursowy musi składać się z tekstów dotąd niepublikowanych.

 

Konkurs jest przeznaczony dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia. Termin nadsyłania tekstów mija 31 lipca 2011 roku. Prace należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@filmweb.pl.

 

Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody. Zwycięzca otrzyma 3000 zł oraz możliwość stałej współpracy z portalem Filmweb.pl. Osoby wyróżnione otrzymają nagrodę w wysokości 1000 zł i możliwość publikacji tekstów na łamach portalu.

 

W jury Konkursu zasiądą: dr Iwona Kurz (Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, nominowana do nagrody Nike za książkę „Twarze w tłumie”), Marcin Wrona (reżyser filmowy, autor filmów „Moja krew” i „Chrzest”), Michał Walkiewicz (szef publicystyki Filmweb.pl) oraz Bartosz Żurawiecki (krytyk filmowy). Nagrody zostaną wręczone pod koniec września na corocznym zjeździe użytkowników Filmwebu – Filmweb Offline.

 

Patronat nad konkursem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie: www.filmweb.pl.

 

Informacja prasowa

02.06.2011