Konkurs "Kultura z legalnych źródeł"

Fundacja Legalna Kultura i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłaszają konkurs filmowy „Kultura z legalnych źródeł”, na film promujący ideę korzystania z legalnych źródeł kultury.

Świadome korzystanie z zasobów kultury

Celem konkursu jest zachęcenie do świadomego korzystania z zasobów kultury. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły reprezentujące szkoły (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z całej Polski. Zespoły, reprezentujące szkoły w konkursie, mają za zadanie przygotować film, który ilustruje główną ideę kampanii Legalna Kultura i promuje korzystanie z legalnych źródeł. Czas projekcji filmu nie może przekroczyć jednej minut.

Zgłoszenia do 30 października

Termin zgłaszania filmów mija 30 października 2012. Filmy można zgłaszać na stronie www.legalnakultura.pl. Główną nagrodą jest profesjonalne szkolenie „Podstawy FinalCut Pro”, podczas którego członkowie zwycięskich zespołów będą mogli zapoznać się z profesjonalnym programem używanym do montażu filmów. Fundatorem nagrody głównej jest firma SAD sp. z o.o., posiadająca certyfikat Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Apple. Do wygrania są także filmy na DVD.

Materiały edukacyjne o prawach autorskich

 

Fundacja Legalna Kultura udostępnia nauczycielom, zgłaszającym szkolne zespoły do udziału w konkursie, materiały edukacyjne o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej. Materiały są dostępne na stronie www.legalnakultura.pl w sekcjiEdukacja/Strefa dla nauczycieli. Więcej informacji można uzyskać także pod adresem: edukacja@legalnakultura.pl.

 

Więcej informacji na stronie: www.legalnakultura.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

17.09.2012