Konkurs na etiudy inspirowane twórczością Marka Hłaski

Organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego konkurs filmowy jest przeznaczony dla amatorów i twórców, którzy lubią bawić się krótką formą filmową.
Chodzi o nakręcenie maksymalnie dwuminutowego film zainspirowanego postacią Marka Hłaski i jego twórczością. Powinien toczyć się w Polsce lat 50. lub 60. i nawiązywać do ulubionego przez pisarza egzystencjalizmu. Pokazywać w ciekawy sposób socrealizm i czasy PRL-u.

 

Konkurs jest częścią IV Warszawskiego Festiwalu „Niewinni Czarodzieje”, który odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Złożą się na niego imprezy kulturalne z pogranicza filmu, muzyki jazzowej teatru i street-artu. Impreza ma oddawać klimat stolicy po 1956 roku, barwny czas „odwilży”.

 

Zgłoszone filmy będzie można obejrzeć w serwisie millionyou.com.

Oceni je trzyosobowe jury: Wojtek Wieteska, Xawery Żuławski i Magdalena Sendecka.

 

Nagroda główna to 2 500 złotych. Przewidziane są też dwa wyróżnienia – kamery video: Canon Legria SF20 i Canon Legria SF200. Film, który wygra, będzie wyemitowany w Kino Polska.
Wszyscy, których filmy znajdą się w finale, dostaną: Antologię Komiksu o Warszawie 1944, torbę i USB z grafiką Wilhelma Sasnala oraz zaproszenie na galę rozdania nagród i jednocześnie koncert Fisza i Emade.

 

Zgłoszenia do 6 listopada,
do godziny 15.

Maksymalny czas trwania filmu – 120 sekund.
Maksymalna „waga” pliku – 40 MB.
Przyjmowane formaty: mov, mpg, mp4 lub avi

 

Współorganizatorem konkursu jest serwis millionyou.com, który wymaga od zgłaszających, aby dysponowali całkowitymi prawami autorskimi do filmu.

 

Rozwiązanie konkursu 14 listopada w warszawskim kinie Wars.

 

Szczegóły, zgłoszenie filmu i dodatkowe materiały: http://millionyou.com/index.php?id=332

 

26.10.2009