Konkurs na komiks i animację o tematyce ekonomicznej

Do 9 maja można zgłaszać prace do konkursu na komiks i animację o tematyce ekonomicznej organizowanego przez Fundację FOR oraz Bank Zachodni WBK.

 

Zagadnienia tegorocznej, trzeciej edycji konkursu związane są z systemem emerytalnym, wydatkami państwa, wpływem prawa na rozwój gospodarki oraz Unią Europejską.

 

W konkursie może wziąć udział każdy, kto zajmuje się rysowaniem lub tworzeniem animacji. Podobnie jak w poprzednich edycjach, nagrodzone i wyróżnione komiksy zostaną opublikowane w formie antologii, animacje wydane na płycie, a do najlepszych prac metodycy opracują scenariusze lekcji.

 

Materiały te będą wykorzystywane przez nauczycieli na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie w polskich szkołach. Autorzy najlepszych prac otrzymają także nagrody pieniężne.
Prace konkursowe powinny być związane z jednym z czterech tematów:

  1. Z budżetu, czyli z naszych podatków – o absurdalnych wydatkach.
  2. Czy dobrze jest być w Unii Europejskiej?
  3. Od czego zależy nasza emerytura?
  4. Dobre prawo – lepszy rozwój.

 

Technika wykonywania prac jest dowolna, jedynym warunkiem jest możliwość wykonania reprodukcji i powielenia prac konkursowych.

 

W jury konkursu zasiadają prof. Leszek Balcerowicz oraz animatorzy, rysownicy i satyrycy: Tomasz Bagiński, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz oraz Artur Adamski z Banku Zachodniego WBK.

Jury będzie oceniać prace pod względem zgodności z zaproponowanym opisem tematu, oryginalności artystycznej i atrakcyjności wizualnej.

 

Konkurs na komiks i animację jest pierwszym etapem innowacyjnego projektu poświęconego edukacji ekonomicznej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród Polaków oraz obalanie mitów związanych z ważnymi zagadnieniami dotyczącymi nas wszystkich. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez przystępną formę, jaką jest komiks i animacja, uda się wzbogacić wiedzę polskich uczniów o gospodarce i przekonać ich, że ekonomia jest nie tylko ważna, ale i ciekawa.

 

Szczegółowe opisy tematów konkursowych oraz pełny regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.for.org.pl.

 

Informacja prasowa

14.04.2011