Konkurs na najlepszy film kampanii "Kultura sie liczy"

Od 4 sierpnia trwa internetowe głosowanie na najlepszy film ilustrujący hasło kampanii społecznej Narodowego Centrum Kultury „Kultura się liczy!”. Na głosujących czekają nagrody.

Konkurs filmowy „Kultura się liczy!” to konkurs otwarty Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury oraz Telewizji Polskiej S.A. na krótki film ilustrujący hasło kampanii społecznej „Kultura się liczy!” Laureatów wybiorą internauci. Od 4 sierpnia na stronie www.kulturasieliczy.tvp.pl można obejrzeć 8 filmów wyłonionych przez Jury konkursu i oddać głos na swojego faworyta. Głosowanie potrwa 3 tygodnie. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody: I miejsce – 5 000 zł, II – 3 000 zł, III – 2 000 zł zaś dla głosujących pakiety nagród z wydawnictwami i gadżetami od Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kultura nie tylko poprawia jakość naszego życia, jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi społeczno-gospodarczemu pobudzającym kreatywność wykorzystywaną w różnych gałęziach gospodarki. To dzięki kulturze i jej sektorom zwiększają się potrzeby estetyczne oraz popyt na nowe, bardziej wyrafinowane produkty i usługi. Kultura i jej sektory zwiększają produkt krajowy brutto oraz generują nowe miejsca pracy. Uznaje się, że w skali kraju każda złotówka zainwestowana w sferę prawidłowo zarządzanej kultury daje zwrot w postaci kilku złotych. Kultura sprzyja innowacyjności, kreatywności, wspólnemu działaniu, zaufaniu i tworzeniu kapitału społecznego.

04.08.2010