Konkurs na plakat filmowy

Jeszcze kilka dni zostało na przesłanie zgłoszenia na konkurs na plakat do filmu fabularnego, dokumentalnego lub animowanego pełnometrażowego oraz średniometrażowego filmu dokumentalnego. Plakat filmowy jest jedną z dziewięciu nagradzanych w tym roku kategorii w ramach 12. edycji Nagród PISF. Przedstawiamy nowe zasady i zaktualizowany regulamin obowiązujący przy zgłoszeniach do tej kategorii, nieuwzględnienie w poprzedniej wersji regulamin plakatu do pełnometrażowego filmu dokumentalnego wynikało z pomyłki redakcyjnej.

Docenienie wkładu plakatu w promocję filmu i kinematografii

Celem konkursu jest popularyzacja artystycznego plakatu filmowego oraz promocja polskiej kinematografii poprzez plakaty oraz docenienie artystów i twórców, którzy w ten sposób promują polskie kino.

Konkursowi towarzyszyć będzie wystawa plakatów, która odbędzie się podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w dniach 16-22 września 2019 r.

Dla kogo?

Konkurs przeznaczony jest dla osób zawodowo zajmujących się projektowaniem plakatów. Zgłoszenia mogą przesyłać producenci za zgodą autora plakatu do 30 lipca 2019 r. Konkurs na plakat filmowy jest konkursem całorocznym. Zgłoszenia przesłane po 30 lipca br. będą rozpatrywane w kolejnym roku, podczas następnej edycji konkursu. Szczegółowe zasady i harmonogram znajdują się w regulaminie.

Nagrody

Każdy autor plakatu otrzymuje nagrodę w wysokości 4 tys. zł (nagroda przyznawana jest po zaakceptowaniu pod kątem formalnym zgłoszenia). Podobnie, jak w pozostałych kategoriach, zgłoszone prace oceni Kapituła Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, organ doradczy Dyrektora PISF, który wyłoni laureata Nagrody PISF za 2018 rok w kategorii „plakat filmowy”.

Zwycięzcę kategorii „plakat filmowy” wspólnie z laureatami w innych kategoriach poznamy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Regulamin 

Do pobrania:

 


10.06.2019