Konkurs na spot Legalnej Kultury

39. Festiwal Filmowy w Gdyni i Fundacja Legalna Kultura ogłaszają 3. edycję konkurs „Cyfrowa rewolucja. Stwórz przepis na legalną kulturę” na spot promujący korzystanie z legalnych źródeł kultury.

 

– Nieważne, czy studiujesz reżyserię czy kręcisz filmy telefonem komórkowym, czy posługujesz się starą kamerą 16 mm. Liczy się wyłącznie Twoja kreatywność i chęć podzielenia się nią z innymi – zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy akcji.

Zgłoszenia

Do konkursu można zgłaszać filmy, których czas trwania oscyluje w granicach jednej minuty. Tematem prac ma być ukazanie stale powiększających się legalnych zasobów kultury cyfrowej i uświadomienie widzom, że dostęp do nich jest prosty, a wydane w ten sposób pieniądze trafiają do twórców dając im energię i zapał do dalszego tworzenia. Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Prawa autorskie filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich, a wszystkie użyte materiał muszą pochodzić z legalnych źródeł.

Ocena nadesłanych filmów i nagrody

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Młodego Kina 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda: 8 tys. złotych
  • II nagroda: 2 tys. złotych i udział w warsztatach Film Spring Open z noclegiem i wyżywieniem
  • III nagroda: 1 tys. złotych i udział w warsztatach Film Spring Open z noclegiem i wyżywieniem

Termin zgłaszania prac i ogłoszenie wyników

Termin zgłaszania filmów upływa 29 sierpnia 2014 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Gali Młodego Kina w Teatrze Muzycznym 19 września 2014 roku w trakcie trwania Festiwalu Filmowego w Gdyni, który organizowany jest w dniach 15 – 20 września 2014.

Poprzednie edycje konkursu

Po raz pierwszy konkurs na spot został zorganizowany podczas 37. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wyróżniono wtedy bardzo popularny w sieci, film „Sorry filmowcy” w reżyserii Michała Baczunia. W 2013 roku zwyciężył spot 17-letniego Michała Toczka „Ściągaj z legalnych źródeł”. Dzięki zaangażowaniu dystrybutora filmu i właścicieli kin błyskotliwa animacja poklatkowa z klocków była prezentowana w kinach w całej Polsce przed filmem „Lego przygoda”.

 

Regulamin i szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne, informacje o nośnikach, karta zgłoszeń i inne niezbędne dokumenty znajdują się na stronie: www.legalnakultura.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

 

16.05.2014